Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na wolnym interweniował wobec dwóch mężczyzn

Data publikacji 14.10.2020

Policjant będąc na wolnym interweniował wobec dwóch mężczyzn, którzy chcieli ukraść samochodowe katalizatory. 25 oraz 33-latek zostali zatrzymani. Obaj usłyszeli już zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza i usiłowania kradzieży. Młodszy z zatrzymanych trafił na 3 miesiące do aresztu. Czy podobny los spotka 33-latka, o tym jeszcze dziś zadecyduje sąd.

W miniony czwartek, 08.10.br., tuż przed 22:00, policjant z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, będąc na wolnym interweniował wobec dwóch mężczyzn, którzy chcieli ukraść samochodowy katalizator. Do zdarzenia doszło na jednym z białostockich parkingów. Policjant natychmiast zaczął działać. Kiedy mundurowy obezwładniał jednego z nich, drugi z mężczyzn uciekł w nieznanym kierunku. Jak się okazało, napastnik już po chwili wrócił na miejsce zdarzenia i uderzył policjanta w tył głowy. Tuż po napaści, mężczyźni oddalili się z parkingu. Skierowane na miejsce zdarzenia patrole Policji, już po kilku minutach zatrzymały jednego z podejrzanych, 25-latka. Z kolei starszy z napastników sam zgłosił się do jednostki Policji.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza i usiłowania kradzieży. 25-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Czy podobny los spotka 33-latka, o tym jeszcze dziś zadecyduje sąd.

Za czynną napaść na funkcjonariusza kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)

Opis filmu: Policjant na wolnym interweniował wobec dwóch mężczyzn

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.92 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony