Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w WORD

Data publikacji 30.05.2006

Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją KWP w Poznaniu zatrzymali kolejne dwie osoby – Bogdana P. Zastępcę Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Romualda F. – egzaminatora tegoż Ośrodka.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za ułatwienie niektórym kursantom zdania egzaminu na prawo jazdy. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Z naszych ustaleń wynika, że instruktor, powołując się na znajomości w WORDzie brał łapówkę w wysokości od 700 zł., z czego 500 zł przekazywał egzaminatorowi. W sytuacji, gdy dotyczyło egzaminu na pojazdy ciężarowe, „stawki” łapówek były zdecydowanie wyższe.

W stosunku do 24 osób ( kursantów ) zatrzymanych przez nas wczoraj, którym przedstawiono zarzuty wręczenia korzyści majątkowej, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, zastosowano poręczenia majątkowe, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Obecnie badamy ok. 300 przypadków, w których mogło dojść do wręczenia korzyści majątkowych.

Zwracamy się z apelem do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat nieprawidłowości w Ośrodku, aby skontaktowały się z Wydziałem dw. z Korupcją KWP w Poznaniu – e.mail: korupcja@wielkopolska.policja.gov.pl lub pod numerem bezpłatnej infolinii : 0800-130-334.

Przypominamy jednocześnie, iż wszystkie osoby, które dobrowolnie przyznają się do wręczenia korzyści majątkowej i złożą wyczerpujące wyjaśnienia w tej sprawie, mogą uniknąć odpowiedzialności karnej, pod warunkiem jednak, że zgłoszą się do organów ścigania, zanim te stwierdzą zaistnienie przestępstwa na podstawie materiałów własnych.

Powrót na górę strony