Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze elektryczne radiowozy w lubelskim garnizonie Policji

Data publikacji 15.10.2020

Nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne środowisku - pierwsze w lubelskim garnizonie dwa radiowozy elektryczne zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zakup samochodów marki Kia e-Niro dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Już wkrótce oznakowane radiowozy zostaną przekazane dla funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie miasta.

Dwa radiowozy elektryczne oznakowane stoją obok siebie.

Flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły właśnie nowoczesne i  ekonomiczne, a przede wszystkim przyjazne środowisku elektryczne radiowozy. Są to dwa oznakowane pojazdy marki Kia e-Niro. Są to pierwsze tego typu radiowozy w naszym garnizonie.

Deska rozdzielcza Kia Niro. Za kierownicą siedzi policjant.

Samochody wyposażone są w 205 konny silnik, który pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do ponad 160 km/h. Pełne naładowanie akumulatora pozwala z kolei na przebycie nawet do 450 kilometrów w trybie mieszanym. Nowe radiowozy wyposażone są m.in. w kamerę cofania oraz czujniki parkowania, nawigację, automatyczną klimatyzację. Wyposażenie stanowią także wallboxy, czyli stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Przód Kia Niro z otwartą klapą do ładowania.

Z pewnością istotną zaletą takich pojazdów jest ich ekologiczna praca, gdyż taki pojazd nie przyczynia się do emisji spalin do środowiska,  nie emituje też do atmosfery nieprzyjaznych naturze związków chemicznych, w tym dwutlenku węgla. Auto pracuje dużo ciszej niż wyposażone w silniki spalinowe.

Dwa oznakowane elektryczne radiowozy. Zdjęcie przedstawia tył pojazdów.

Zakup tych elektrycznych radiowozów został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i działań proekologicznych wspiera lubelską Policję. Jeszcze w tym roku, dzięki współpracy z WFOŚiGW  uda nam się sfinalizować zakup dwóch radiowozów.  Będą to samochody hybrydowe.

Dwa elektryczne oznakowane radiowozy.

Wkrótce nowe radiowozy zostaną przekazane dla funkcjonariuszy z KMP w Lublinie,  trafią one do policjantów z I Komisariatu Policji, którzy będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie miasta.

Zdjęcie przedstawia śilnik Kia Niro o mocy 150 koni mechanicznych.

podkomisarz Anna Kamola

 

 

  • Oznakowany elektryczny radiowóz.
  • Naklejka umieszczona na szybie radiowozu elektrycznego. "Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gosdpodarki Wodnej w Lublinie".
  • Oznakowany elektryczny radiowóz Kia Niro.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.28 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.12 MB)

Powrót na górę strony