Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg za kierowcą, który miał wiele na sumieniu

Data publikacji 15.10.2020

Policjanci z Lubania, w pościgu, zatrzymali podejrzanego, między innymi, o kradzież pojazdu. Funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód, w którym znaleźli narkotyki i broń. Mieszkaniec powiatu lubańskiego usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, usiłowania kradzieży, kradzieży z włamaniem do pojazdów oraz posiadania narkotyków jak i broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, podczas patrolu, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Golfem. Jednak młody mężczyzna, widząc sygnały dawane przez policjantów, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Trwał on kilkanaście minut i zakończył się na obrzeżach Lubania. Tam, mężczyzna zjechał do przydrożnego rowu, porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Bezskutecznie, ponieważ został zatrzymany. Uciekinierem okazał się 23-latek. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Jednak to nie wszystko, pojazd, którym się poruszał, został skradziony na terenie powiatu zgorzeleckiego pod koniec września br. W samochodzie policjanci znaleźli 10 tabletek ecstasy oraz dwie jednostki broni gazowej, na którą mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia. Uwadze policjantów nie umknęły też inne przedmioty, takie jak kastet, kominiarki oraz komplety tablic rejestracyjnych.

Z uwagi na dziwne, wręcz nieracjonalne, zachowanie 23-latka, poddano go badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny. Od mężczyzny pobrano krew do badań, które będą dowodem w sprawie. W ramach prowadzonego postępowania funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie usiłowania włamań i kradzieży do dwóch pojazdów marki Audi A3.

Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / am)

  • Skradziony szary volkswagen golf
  • Wnętrze samochodu i zabezpieczone przez policję przedmioty
  • Zabezpieczone przez policją komplety tablic rejestracyjnych, kastet, kominiarka i broń
Powrót na górę strony