Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Data publikacji 15.10.2020

Zduńskowolscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczyli blisko 5 kilogramów suszu marihuany oraz 18 roślin konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Za taki proceder grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

To kolejna akcja zduńskowolskich stróżów prawa wymierzona w przestępczość narkotykową. Tym razem funkcjonariusze ustalili, że narkotykowy proceder miał miejsce na terenie gminy Zduńska Wola. Z zebranych przez kryminalnych informacji wynikało, że w lesie, w pobliżu domu 22-letniego mężczyzny, miała znajdować się plantacja konopi indyjskich, a sam wytypowany miał posiadać gotową marihuanę. 13 października 2020 roku kryminalni pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali 22-latka. W zajmowanym przez niego pomieszczeniu policjanci znaleźli plastikowe pojemniki z marihuaną oraz suszące się rośliny konopi. Funkcjonariusze przeszukali również teren przyległy do posesji zamieszkałej przez mężczyznę. W pobliskim lesie odkryli plantację zakazanych roślin. Łącznie policjanci zabezpieczyli 18 roślin konopi w różnej fazie wzrostu oraz blisko 5 kilogramów suszu marihuany. Na miejscu przestępstwa przez wiele godzin pracowali śledczy wraz z technikiem kryminalistyki.

14 października 22-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola usłyszał zarzut wytwarzania znacznej ilości ziela konopi. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 15 października 2020 roku sąd zadecyduje o dalszym losie podejrzanego.

(KWP w Łodzi / am)

  • Policjant tyłem przy zabezpieczonych roślinach konopi i suszu marihuany
  • Zabezpieczone suszące się rośliny konopi
  • Zabezpieczony susz marihuany
  • Plantacja roślin konopi
  • Zabezpieczone rośliny konopi i susz marihuany
  • Umundurowani policjanci prowadzący zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony