Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszego przez nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 15.10.2020

46-latek śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Dzięki świadkowi zdarzenia już po kilkunastu minutach został zatrzymany przez Policję. Był pijany.

Do wypadku doszło wczoraj, 14.10.2020 r., około godziny 18:30, na ulicy Zabierzowskiej w Niepołomicach. Kierujący samochodem marki BMW potrącił starszego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych i odjechał z miejsca zdarzenia. Wypadek ten widziało kilku innych kierowców m.in. 36-letni mieszkaniec gminy Niepołomice podróżujący wraz z żoną. Mężczyzna, widząc, że sprawca przyspiesza i ucieka z miejsca zdarzenia, natychmiast podjął za nim pościg. Małżonka kierowcy przekazywała Policji na bieżąco aktualną lokalizację uciekającego bmw. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej 46-letni mieszkaniec Krakowa został zatrzymany po niespełna kilkunastu minutach przez patrol dzielnicowych. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Dzisiaj, 15.10.2020 r., kiedy wytrzeźwieje, zostaną wykonane z nim czynności. 46-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także ucieczkę z miejsca zdarzenia, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

(KWP w Krakowie / js)

  • Samochód marki BMW z rozbita szybą
  • Przejście dla pieszych, na którym śmiertelnie potrącony został 76-letni mężczyzna
Powrót na górę strony