Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa policyjna akcja „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!”

Data publikacji 16.10.2020

Od 24 września br. do 20 marca 2021 trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!”. Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych.

Najgorsze tygodnie roku, pod względem trudnych warunków drogowych, wciąż przed nami. Korzystanie z drogi, w tym czasie, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników.

Niekorzystne warunki  atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez pieszych.

Przypominany, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, piesi którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Świeć Przykładem - Noś Odblaski – Bądź Widoczny

Noś odblaski w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków - z tyłu i z przodu.

plakat koloru żółtego w rogach z odcieniem koloru niebieskiego, promujący akcję z napisem: Akcja informacyjno-edukacyjna . Na środku w białym okręgu mały i duży ludzik w kamizelkach odblaskowych i napis: Świeć przykładem. Poniżej napis: Bądź widoczny!. Na dole logo Policji, Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej oraz napis: więcej na stronie policja.pl

(BRD KGP)

Powrót na górę strony