Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który był poszukiwany ENA

Data publikacji 17.10.2020

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 29-letni kierowca forda, któremu dalszą jazdę uniemożliwili kłodzcy policjanci. Podczas kontroli okazało się, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych, a mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Podejrzany trafił do zakładu karnego.

Tuż przed godziną 20.00 w piątek, 16.10.2020 r., w Kłodzku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Podczas rozmowy funkcjonariusze poczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Dane 29-latka sprawdzono w policyjnych systemach. Wtedy okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Ponadto nigdy też nie posiadał prawa jazdy. Mało tego, samochód, którym kierował nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowej polisy OC.

Podejrzany usłyszał już zarzuty przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio karanym za taki sam czyn. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

(KWP we Wrocławiu / mk)

Powrót na górę strony