Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej policjantów zatrzymani

Data publikacji 20.10.2020

W sobotę podczas meczu piłki nożnej pomiędzy Odrą Wodzisław Śląski a drugą drużyną GKS-u Tychy, który odbywał się bez udziału publiczności, grupa kilkunastu osób postanowiła zaprotestować przeciwko obostrzeniom, jakie obowiązują obecnie na terenie całego kraju. W związku z niestosowaniem się do obowiązujących przepisów policjanci podjęli czynności służbowe. Niestety dwóch mężczyzn próbowało utrudnić policyjne czynności, znieważając oraz naruszając nietykalność cielesną mundurowych.

W ubiegłą sobotę w trakcie rozgrywania meczu piłki nożnej bez udziału publiczności pomiędzy Odrą Wodzisław a GKS Tychy II, grupa osób znajdująca się przed stadionem miejskim postanowiła zaprotestować przeciwko obowiązującym obostrzeniom w związku ze stanem epidemii. Policjanci zabezpieczający mecz wezwali uczestników protestu do zachowania zgodnego z prawem i stosowania się do obowiązujących obostrzeń.

Dwóch mężczyzn nie chciało stosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa, w związku z czym policjanci podjęli wobec nich czynności służbowe. W trakcie interwencji mężczyźni zaczęli znieważać słownie funkcjonariuszy, a jeden z nich odmówił okazania dokumentu tożsamości. W związku z niewykonywaniem poleceń wydawanych przez policjantów i brakiem możliwości ustalenia tożsamości, mundurowi zastosowali wobec jednego z mężczyzn środki przymusu bezpośredniego, co nie spodobało się jego koledze, który stosując przemoc, próbował odbić kompana. Obaj mężczyźni dopuścili się naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, na skutek czego jeden z stróżów prawa upadając na ziemię, doznał obrażeń ręki. Mężczyźni zostali natychmiast obezwładnieni i zatrzymani.

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim postanowiła o objęciu sprawców dozorem policyjnym oraz poręczeniem majątkowym. Mężczyźni odpowiedzą za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mk)

Powrót na górę strony