Aktualności

Wypadek w Lubinie. Dwie osoby trafiły do szpitala, a ułamki sekund dzieliły pieszego od tragedii

Data publikacji 26.10.2020

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj około godziny 6:00 na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Hutniczą w Lubinie. Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem osobowym marki Volkswagen. W wyniku tego zdarzenia 45-letnia kobieta i jej syn trafili do szpitala. Kierowca ciężarówki został zatrzymany – był nietrzeźwy.

Dzisiaj (26.10.2020 r.) około godziny 6:00, kierujący pojazdem ciężarowym, jadąc ulicą Hutniczą w kierunku alei Generała Maczka w Lubinie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem osobowym marki Volkswagen, która jechała wraz z synem ul. Jana Pawła II w kierunku centrum. Ciężarówka w wyniku zderzenia uszkodziła dwa sygnalizatory i przewróciła się na bok, lądując na przeciwległym pasie ruchu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

W wyniku tego zdarzenia jadąca prawidłowo 45-latka wraz z 19-letnim synem trafili do szpitala. Kobieta była trzeźwa.

O wielkim szczęściu może mówić pieszy, którego ułamki sekund dzieliły od tragedii, do której mogło dojść przez skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 37-letniego kierowcy renault. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring miejski. Dzięki temu zapisowi można zobaczyć, jak niewiele brakowało do dramatu na drodze. Przypomnijmy, że od 11 października br. na tym samym skrzyżowaniu nie działa sygnalizacja, którą uszkodził również pijany - 21-letni kierowca.

37-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Będzie odpowiadał za spowodowanie zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.19 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony
Polska Policja