Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźny rozbójnik zatrzymany

Data publikacji 30.05.2006

29 maja br. kryminalni z Bielan zatrzymali 21-letniego Damiana O., który grożąc strzykawką zakażoną wirusem HIV okradał swoje ofiary. Sąd podejmie decyzję o jego dalszym losie.

Kilka dni wcześniej młoda kobieta zgłosiła na komendzie, że została napadnięta. Szybko ustalono, że tego dnia Małgorzata Ch. wracała autobusem do domu. Gdy czekała na przystanku podszedł do niej młody człowiek i do szyi przystawił jej strzykawkę. Napastnik był bardzo agresywny, zaciągnął kobietę na tory tramwajowe i groził ukłuciem zarażoną wirusem HIV strzykawką. Zrozpaczona kobieta oddała rozbójnikowi telefon komórkowy, a gdy ten się trochę oddalił zaczęła wzywać pomocy. Całą sytuację widział przypadkowy przechodzień, który natychmiast rzucił się na pomoc kobiecie. Niestety zanim dotarł do poszkodowanej napastnik uciekł.

O całym zajściu Małgorzata Ch. natychmiast powiadomiła Policję. Sprawa od razu trafiała w ręce kryminalnych, którzy stworzyli portret pamięciowy sprawcy napadu. Od tej chwili policjanci z sekcji kryminalnej każdą chwilę poświęcali na zdobycie coraz to nowszych informacji operacyjnych.

Wczoraj rano, gdy już byli pewni, że namierzyli rozbójnika wkroczyli do akcji. Damian O. (l. 21) został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Młody chłopak był kompletnie zaskoczony obecnością kryminalnych. 21-latek został błyskawicznie przewieziony na komendę przy ulicy Żeromskiego. Tam postawiono mu zarzuty, sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

Powrót na górę strony