Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant komisariatu w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 27.10.2020

Komendant Komisariatu Policji w Kobiernicach aspirant Kamil Martyniak, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Szef kobiernickich mundurowych podróżował przez Bujaków w powiecie bielskim, kiedy zauważył osobowego volkswagena. Zwrócił uwagę na podejrzany sposób prowadzenia pojazdu przez kierującego. Policyjny nos nie zawiódł. Jadący nim 65-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Szef kobiernickich mundurowych udowodnił swoją postawą, że policjantem jest się nawet w czasie wolnym od służby. W poniedziałek po południu razem z żoną podróżował samochodem ulicą Bielską w Bujakowie. W pewnym momencie z ulicy Podlesie gwałtownie wyjechał osobowy volkswagen golf, którego kierujący miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy, nieomal wjechał też w jeden ze znaków drogowych. Policjant powiadomił  dyżurnego kobiernickiego komisariatu o sytuacji, a sam ruszył za volkswagenem. Mundurowy nie miał pewności, czy starszy mężczyzna nie potrzebuje pomocy, a jego sposób jazdy nie jest wynikiem problemów zdrowotnych, dlatego nie spuszczał pojazdu z pola widzenia. Kiedy kierowca zatrzymał się przy jednej z posesji kilkadziesiąt metrów dalej, wówczas policjant wyszedł ze swojego samochodu i podbiegł do mężczyzny. Wtedy wyczuł od 65-latka alkohol. Aspirant Kamil Martyniak poinformował go, że jest policjantem, ale senior zaprzeczał, aby spożywał alkohol. Po chwili na miejsce dojechał patrol z bielskiej drogówki, Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 65-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyźnie grożą nawet 2 lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego losie zadecyduje niebawem sąd.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony