Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał uciec z miejsca kolizji. Pijanego kierowcę zatrzymał policjant na wolnym

Data publikacji 28.10.2020

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 26-letni kierowca bmw. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego w czasie wolnym policjanta z III komisariatu. 26-latek doprowadził do kolizji i próbował uciec. Dodatkowo miał prawomocny zakaz kierowania pojazdami.

Będący na wolnym policjant z III komisariatu zauważył, że przy al. Spółdzielczości Pracy jeden z uczestników kolizji próbuje uciec z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz od razu ruszył za kierowcą bmw o po chwili go zatrzymał. Jak się okazało, od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu.

Od razu na miejsce wezwani zostali umundurowani funkcjonariusze. Badanie alkomatem wykazało, że 26-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego miał w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Nie było to jedyne przewinienia kierowcy. Podczas sprawdzania w bazie danych wyszło na jaw, że posiada także prawomocny zakaz kierowania pojazdami wydany za wcześniejsze przestępstwa drogowe.

26-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka kara pieniężna oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony