Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 28.10.2020

Policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Grójca, podejrzanego o ugodzenie nożem swojej 37-letniej partnerki, który decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może pozostać za kratkami nawet co najmniej 8 lat.

W ubiegłym tygodniu dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z użyciem noża. Dyżurny od razu skierował pod wskazany adres umundurowany patrol. Funkcjonariusze po przyjeździe, na miejscu zastali 37-latkę z ranami kłutymi klatki piersiowej. Pokrzywdzona natychmiast została przewieziona do miejscowego szpitala. Rany mogły zagrażać życiu i zdrowiu kobiety. Sprawca ugodzenia zamknął się w mieszkaniu przed przyjazdem patrolu. Funkcjonariusze dostali się jednak do jego wnętrza, obezwładnili i zatrzymali mężczyznę.

Sprawca osadzony został w policyjnym areszcie, a kryminalni z grójeckiej komendy gromadzili materiał dowodowy. Następnego dnia z udziałem 48-latka zostały przeprowadzone czynności w prokuraturze, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz znęcania się psychicznego i fizycznego nad partnerką.

Na podstawie złożonego do Sądu Rejonowego w Grójcu wniosku zapadła decyzja o zastosowaniu wobec mężczyzny izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za te przestępstwa zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy jak 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony