Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla gliwickich policjantów

Data publikacji 28.10.2020

„Na Pana ręce składam serdeczne podziękowania dla Funkcjonariuszy Policji, którzy w nocy z 11 na 12 października 2020 r. pomogli odnaleźć mojego męża, cierpiącego na demencję. Jestem im wdzięczna za okazaną pomoc i zaangażowanie”. Takie podziękowania wpłynęły właśnie do Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach. Ich autorem jest 84-letnia żona zaginionego.

Schorowany mężczyzna wyszedł z domu ubrany nieadekwatnie do panujących na zewnątrz warunków. Gliwiccy stróże prawa natychmiast zorganizowali akcję i po kilkugodzinnych poszukiwaniach odnaleźli zaginionego. 

Zaangażowanie i determinacja służb biorących udział w nocnych działaniach została doceniona przez rodzinę 84-latka. Do Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach wpłynęły podziękowania.

Podziękowania od zony zaginionego - audiodeskrypcja dostępna pod tekstem

Praktycznie nie ma w rejonie Gliwic tygodnia bez dwóch, trzech akcji poszukiwawczych za zaginionymi. Dlatego też apelujemy do osób zajmujących się seniorami z objawami demencji starczej o uważniejszą opiekę. Temperatury na zewnątrz są niskie i w przypadku zaginięcia, łatwo może dojść do wychłodzenia organizmu, a w efekcie – śmierci.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony