Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca zasłabł na środku skrzyżowania - pomogli policjanci

Data publikacji 29.10.2020

Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału patrolowego udzielili pomocy mężczyźnie, który zasłabł na jednym z dużych skrzyżowań w centrum Ostrołęki. Jego pojazd przez kilka minut blokował ruch na skrzyżowaniu, a mimo to nikt z osób postronnych się nie zatrzymał i nie sprawdził co dzieje się z kierowcą. Dzięki szybkim działaniom ostrołęckich policjantów, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło wczoraj (29.10.2020 r.) na jednym ze skrzyżowań w centrum Ostrołęki. Patrolujący ten rejon policjanci, z wydziału patrolowego, w pewnym momencie zauważyli stojącą na zielonym świetle osobową toyotę. Mimo zmiany sygnalizacji kierujący nie reagował.

Mundurowi postanowili to sprawdzić. Kiedy wysiedli z radiowozu, usłyszeli, że silnik toyoty pracuje na bardzo wysokich obrotach. Gdy dobiegli do samochodu, zobaczyli, że siedzący za kierownicą starszy mężczyzna trzyma nogę na "gazie". Kierowca nie ruszał się i nie było z nim kontaktu.

Policjanci natychmiast zainterweniowali i zaczęli udzielać mężczyźnie pierwszej pomocy. Wezwali także na miejsce karetkę pogotowia i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Jak się okazało, mężczyzna z uwagi na swoją chorobę, potrzebował pilnej pomocy medycznej. Na szczęście, dzięki czujności i szybkim działaniom ostrołęckich policjantów, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.


(KWP w Radomiu / am)

Powrót na górę strony