Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów od mieszkanki Kanady za rozwiązanie sprawy sprzed 4 lat

Data publikacji 29.10.2020

Do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania od mieszkanki Kanady, która kilka lat temu została oszukana metodą tzw. na ciocię. Kobieta odzyskała przywłaszczone wówczas pieniądze i postanowiła podziękować polskiej i kanadyjskiej policji za zaangażowanie się w sprawę i zatrzymanie sprawców.

Do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania od mieszkanki Kanady, która kilka lat temu została oszukana metodą tzw. na ciocię. Kobietę przestępcy wprowadzili w błąd, prosząc o pożyczkę w imieniu bliskiej krewnej i ta przekazała im w dobrej wierze sporą sumę pieniędzy. Zrobiła to za pośrednictwem międzynarodowych przekazów pieniężnych. Na szczęście Kanadyjka zorientowała się na drugi dzień, że było to oszustwo i skontaktowała się ze swoją kuzynką mieszkającą we Wrocławiu, a u której wówczas akurat przebywał w gościnie jej syn. Rodzina zainterweniowała i powiadomiła policję. To samo zrobiła kobieta u siebie w Kanadzie. W tej sprawie wrocławscy kryminalni zatrzymali 9 osób. Rozbili szajkę, która oszukała nie tylko Kanadyjkę, ale też kontaktowała się z mieszkańcami Niemiec czy Szwajcarii.

Seniorka w tym roku odzyskała przywłaszczone jej pieniądze i postanowiła wyrazić swoją wdzięczność, pisząc list do polskiej i kanadyjskiej policji. W krótkich słowach dodaje: „Mam obecnie 90 lat, jestem w domu opieki. Dziękuję serdecznie i gratuluję sukcesu Polskiej i Kanadyjskiej Policji, której też wysłałam podziękowania”.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony