Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna podejrzewany o atak na dziennikarkę zatrzymany

Data publikacji 29.10.2020

Policjanci już wytypowali, a także zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o atak na dziennikarkę podczas wczorajszego strajku. Nawet zakryta twarz nie pomogła mu ukryć się przed śledczymi. Ustalenia funkcjonariuszy kryminalnych doprowadziły do namierzenia mężczyzny, z którym wykonywane są obecnie czynności. Pokrzywdzona złożyła już stosowne zawiadomienia.

Wrocławscy policjanci wyjaśniają kwestie zdarzenia, do którego doszło podczas wczorajszego strajku (28.10.2020 r.). Po analizie zebranego materiału są już pierwsze efekty tych działań. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu razem ze swoimi kolegami z Komendy Wojewódzkiej wytypowali osobę, mogącą mieć związek z atakiem na dziennikarkę na ulicy Kazimierza Wielkiego. Kobieta została popchnięta, w wyniku czego straciła równowagę i upadła. Sytuacja była na tyle niebezpieczna, że kobieta upadła w okolice krawężnika. Poszkodowana na szczęście nie doznała poważnych obrażeń i nie wymagała pomocy medycznej.

Rozpoczęły się operacyjne ustalenia mundurowych i wnikliwa analiza dostępnego materiału. Doświadczeni funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, mogącego mieć związek z tym zdarzeniem i dziś przed godz. 12:00 zatrzymali podejrzewanego na jednej z ulic wrocławskiego Grabiszynka. Okazało się, że nie pomogło mu nawet to, że miał zakrytą twarz. Są z nim obecnie wykonywane czynności procesowe w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Czynności policjantów są prowadzone pod kątem spowodowania uszczerbku na zdrowiu w związku z wybrykiem chuligańskim. Pokrzywdzona kobieta złożyła już stosowne zawiadomienie w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Film Mężczyzna podejrzewany o atak na dziennikarkę zatrzymany

Pobierz plik Mężczyzna podejrzewany o atak na dziennikarkę zatrzymany (format mp4 - rozmiar 32.55 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony