Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał i pił - zatrzymał go dzielnicowy na wolnym

Data publikacji 30.10.2020

Dzielnicowy z bielskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Pijany 58-latek wsiadł za kierownicę volkswagena i jeszcze w trakcie jazdy pił alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W minioną środę, 28.10.2020 r., przed 12:00, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, będąc na wolnym, na jednej z dróg w gminie Boćki zauważył volkswagena jadącego całą szerokością jezdni. Funkcjonariusz podejrzewał, że kierowca "osobówki" jest pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie dzielnicowy zauważył, jak siedzący za kierownicą mężczyzna pije alkohol. Policjant, widząc nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy natychmiast wyprzedził volkswagena, zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę wyjmując kluczyki ze stacyjki. Okazało się, że mieszkaniec gminy Boćki ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W jego samochodzie mundurowi znaleźli jeszcze otwartą butelkę wódki.

58-latek od razu stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony