Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli otworzyć zatrzaśnięte auto, w którym było niemowlę

Data publikacji 02.11.2020

Dzielnicowi z Inowrocławia pomogli matce zatrzaśniętego w aucie niemowlaka dostać się do środka. Bezpieczie wybili szybę w oknie i wyciągnęli torebkę, w której były kluczyki. Dzięki funkcjonariuszom, już po chwili, płaczący maluch trafił w ramiona mamy.

W piątek (30.10.20 r.) po 14.00 dyżurny inowrocławskiej policji odebrał informację, że wewnątrz zatrzaśniętego samochodu jest małe dziecko. Natychmiast a jedną z ulic wysłał patrol, który niestety potwierdził zgłoszenie.

Na miejscu policjanci zastali stojącą przy audi kobietę i kilka innych osób. W samochodzie natomiast w foteliku było płaczące czteromiesięczne dziecko. Z informacji matki wynikało, że w pojeździe niespodziewanie zablokowały się drzwi, a kluczyki do niego były wewnątrz w torebce.

Dzielnicowi, po chwili namysłu, zdecydowali wybić jedną z szyb. Następnie, policjant przecisnął się przez okno i sięgnął torebkę z kluczykami. Auto zostało otwarte i szczęśliwa mama niemowlaka przejęła nad nim opiekę.

Policjanci podczas swojej służby spotykają się z różnymi nietypowymi sytuacjami. Najważniejsze jest to, by zdążyć z ratunkiem na czas i udzielić niezbędnej pomocy.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony