Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał po pościgu złodzieja

Data publikacji 03.11.2020

Miał wtedy wolne od służby i czekał w samochodzie na żonę, w pewnym momencie zauważył, jak pracownik jednego ze sklepów biegnie za złodziejem. Policjant zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy ruszył mężczyźnie na pomoc i ostatecznie zatrzymał 27-letniego przestępcę, którego chwilę później przekazał przybyłym na miejsce dzielnicowym. Funkcjonariusze odzyskali skradziony sprzęt w postaci markowych słuchawek o wartości 800 złotych. Podejrzanemu za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Do zdarzenia doszło na terenie Piaskowej Góry. Policjant wałbrzyskiej komendy widząc, jak pracownik jednego ze sklepów znajdującego się przy ul. Długiej biegnie wzdłuż ul. Broniewskiego za złodziejem, także ruszył w pościg pieszy. Funkcjonariuszowi udało się dogonić i obezwładnić złodzieja kilkaset metrów od miejsca kradzieży, przy skrzyżowaniu ul. Broniewskiego z Główną.

Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu do pomocy policjantowi, który miał akurat dzień wolny od służby, wysłał patrol dzielnicowych. W trakcie czynności ze złodziejem funkcjonariusze ustalili, że 27-letni wałbrzyszanin, wychodząc z marketu, nie zapłacił za towar, kradnąc markowe słuchawki o łącznej wartości około 800 złotych. Utracone mienie w stanie nienaruszonym zostało przekazane pracownikom placówki.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia przestępstwa i stanie teraz przed sądem. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony