Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechał tirem w budynek marketu. Mogło dojść do tragedii

Data publikacji 03.11.2020

W poniedziałek 2 listopada br., w południe we Wschowie kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad autem i z impetem wjechał w budynek marketu. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Poważnemu uszkodzeniu uległa konstrukcja budynku, z którego ewakuowano klientów i pracowników marketu. Ruchu na drodze krajowej nr 12 był utrudniony. Wschowscy policjanci ruchu drogowego obsługiwali to zdarzenie drogowe i czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników drogi. Kierowali ruchem, uwzględniając w szczególności bezpieczeństwo pieszych.

W poniedziałek, 2 listopada br., tuż przed południem policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o tym, że w ścianę budynku jednego ze wschowskich marketów mieszczących się przy drodze krajowej nr 12 wjechał tir.  Warunki atmosferyczne były niekorzystne i padał deszcz. Przybyli na miejsce policjanci ruchu drogowego nie mieli wątpliwości, że przyczyną zdarzenia drogowego były utrata panowania nad pojazdem i nadmierna prędkość. Kierujący rozpędzoną ciężarówką uszkodził barierki energochłonne, pokonał skarpę i z całą siłą uderzył w budynek sklepu. Konstrukcja obiektu uległa poważnemu uszkodzeniu. Podjęto szybko o decyzję o ewakuacji wszystkich osób przebywających w markecie i jego zamknięciu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca 33-letni mieszkaniec powiatu konińskiego był trzeźwy.

Wschowscy policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, którzy przyglądali się temu niecodziennemu zdarzeniu. Mundurowi pomimo dużego natężenia ruchu wynikającego ze wczesnych godzin popołudniowych kierowali płynnie ruchem na drodze krajowej nr 12. Na miejsce przybyły również zastępy wschowskiej straży pożarnej, pomoc drogowa. Dzięki szybkim i świetnie skoordynowanym działaniom wszystkich służb samochód ciężarowy po trzech godzinach był wyciągnięty ze ściany budynku. Uszkodzony poważnie obiekt został zabezpieczony.

Tuż po godzinie 15:00 również w ciągu drogi krajowe nr 12 doszło do kolejnej kolizji drogowej, której przyczyną również była niedostosowana prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Kierujący osobowym chevroletem 28-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego wjechał w tył poruszającej się przed nim toyoty, którą podróżował 29-letni mieszkaniec powiatu rawickiego.

(KWP w Gorzowie Wlkp/js)

Powrót na górę strony