Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył kierowcę autobusu szklaną butelką w głowę - policjanci zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 03.11.2020

Wałbrzyscy policjanci zostali powiadomieni o ataku na kierowcę miejskiego autobusu. Pokrzywdzony został uderzony przez sprawcę szklaną butelką w twarz i z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala. Napastnik po całym zdarzeniu zdążył uciec. Funkcjonariusze chwilę po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę. 52-latkowi może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

52-letni mieszkaniec naszego miasta stanie przed sądem za zaatakowanie kierowcy autobusu komunikacji miejskiej. Pokrzywdzony został uderzony szklaną butelką w twarz, a sam sprawca uciekł. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali przestępcę bezpośrednio po zgłoszeniu nieopodal miejsca zdarzenia.

Do przestępstwa doszło w minioną niedzielę nad ranem (1.11.2020 r.), po godzinie 5.30, w autobusie komunikacji miejskiej poruszającym się ul. Długą w Wałbrzychu. Funkcjonariusze pierwszego komisariatu ustalili, że 59-letni kierowca poprosił 52-latka, aby ten wysiadł na najbliższym przystanku, gdyż razem z kolegą spożywał alkohol w pojeździe podczas podróży. Obaj mężczyźni nie mieli również zakrytych ust i nosów w trakcie pobytu w autobusie. Niestety nietrzeźwy i agresywny 52-latek postanowił uderzyć kierowcę trzymaną przez siebie szklaną butelką w twarz, by ostatecznie uciec z miejsca zdarzenia.

Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu przez policjantów prewencji pierwszego komisariatu działania doprowadziły do zatrzymania podejrzanego chwilę później w rejonie skrzyżowania ul. Długiej z Norwida. W wyniku ataku 59-latek z poważnymi obrażeniami głowy, ale na szczęście niezagrażającymi jego życiu, trafił do szpitala.

Agresywny wałbrzyszanin odpowie teraz przed sądem. Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego może spędzić za kratami więzienia 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Film Uderzył kierowcę autobusu szklaną butelką w głowę - policjanci zatrzymali podejrzanego

Pobierz plik Uderzył kierowcę autobusu szklaną butelką w głowę - policjanci zatrzymali podejrzanego (format mp4 - rozmiar 8.45 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony