Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia kilkudziesięciu nagrobków

Data publikacji 03.11.2020

Policjanci z górowskiej komendy zatrzymali mieszkańca gminy Jemielno podejrzanego o uszkodzeń kilkudziesięciu pomników na terenie jednego z gminnych cmentarzy. Sprawca przewracał i przemieszał płyty nagrobne, niszczył wiązanki, dewastując w ten sposób znaczną część nekropolii. Co więcej, zatrzymany 34-latek odpowie teraz nie tylko za zniszczenie mienia, znieważenie miejsca spoczynku zmarłego i wybryk chuligański, ale również za kradzież. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Górze, w wyniku przeprowadzonych intensywnych czynności, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zdewastowanie terenu cmentarza, do którego doszło w gminie Jemielno w powiecie górowskim. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci wykazali związek 34-latka z uszkodzeniem kilkudziesięciu nagrobków na cmentarzu w miejscowości Luboszyce. Zdarzenie miało miejsce w nocy z 28 na 29 października 2020 roku. Sprawca przewracał i przemieszał płyty nagrobne, niszczył wiązanki złożone na grobach, dewastując w ten sposób znaczną część nekropolii. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Co więcej, w toku dalszych czynności mundurowi wykazali związek 34-latka z innymi czynami zabronionymi. Mężczyzna odpowie również za kradzież telefonu komórkowego o wartości 1200 , a także uszkodzenie pojazdu na kwotę ponad 2 tysięcy . Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wartość strat spowodowanych dewastowaniem nagrobków przez podejrzanego jest ciągle szacowana, ponieważ policjanci nadal ustalają pokrzywdzonych w wyniku tego zdarzenia.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Górze

Powrót na górę strony