Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym ratował poszkodowanych w zdarzeniu drogowym

Data publikacji 04.11.2020

Aspirant Jan Maławski z Komisariatu Policji w Sławie, w czasie wolnym od służby, najechał na zdarzenie drogowe z udziałem trzech pojazdów. Na drodze krajowej numer 12, przy wyjeździe z miejscowości Dębowa Łęka zderzyły się kia, opel i mercedes, w którym podróżowała kobieta z 4-letnim dzieckiem. Doświadczony policjant zachował zimną krew i profesjonalnie przeprowadził działania ratunkowe. Zabezpieczył miejsce zdarzenia, zapewnił bezpieczeństwo poszkodowanym i kontrolował ich stan zdrowia. Zaalarmował także dyżurnego wschowskiej jednostki Policji, który wezwał na miejsce pogotowie.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie (3.11.2020 r.) na drodze krajowej numer 12, przy wyjeździe z miejscowości Dębowa Łęka. 72-letni kierujący pojazdem marki Kia, podróżując z pasażerką, w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. W pierwszej kolejności zahaczył o osobowego opla, którym jechały trzy osoby. Następnie kia zderzyła się czołowo z mercedesem, którym podróżowała kobieta i 4-letnia dziewczynka.

Świadkiem tego groźnie wyglądającego zdarzenia był aspirant Jan Maławski, który w czasie wolnym od służby wracał od lekarza. Policjant, widząc, co się wydarzyło na drodze, błyskawicznie podjął działania. W pierwszej kolejności zadbał o bezpieczeństwo wszystkich podróżnych, zabezpieczył miejsce zdarzenia i powiadomił dyżurnego wschowskiej jednostki Policji, który skierował na miejsce pogotowie ratunkowe. Policjant, do czasu przyjazdu ratowników medycznych, kontrolował stan zdrowia osób poszkodowanych.

Po chwili na miejsce przyjechał patrol wschowskiej Policji. Droga była zablokowana, w związku z czym funkcjonariusze zaplanowali objazdy. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia i wykonywali czynności procesowe. Po badaniach przeprowadzonych przez ratowników medycznych okazało się, że żadna z osób nie wymagała hospitalizacji. Skończyło się tylko na licznych siniakach, strachu i uszkodzonych pojazdach.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • policjant przygląda się miejscu zdarzenia drogowego stojąc obok radiowozu, w tle inne pojazdy i ludzie stojący obok nich
  • uszkodzone pojazdy i służby ratunkowe w akcji
  • policjantka prowadzi oględziny pojazdów
Powrót na górę strony