Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowscy policjanci z mazowieckiej grupy „Speed” włączyli się w pomoc w zbiórce pieniędzy na rzecz Michasia chorego na rdzeniowy zanik mięśni

Data publikacji 04.11.2020

Ostrowscy policjanci kolejny raz pokazali, że mają wrażliwe serca i włączyli się w zbiórkę na rzecz chorego dziecka, Michasia Boguckiego z gminy Nur. Policjanci zebrali 60 kg plastikowych nakrętek, które trafią do punktu skupu. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zasilą konto fundacji organizującej zbiórkę na leczenie chłopca.

Policjanci i policjantki z ostrowskiego Wydziału Ruchu Drogowego na co dzień patrolując drogi dbają o bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Jednak wczoraj pokazali, że mają też wrażliwe serca, gdy chodzi o walkę o zdrowie małego chłopca. We wtorek odwiedzili Michasia i jego rodziców i przekazali 60 kg plastikowych nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży pomogą w walce z chorobą dziecka. Michaś Bogucki z gminy Nur ma nieco ponad rok. Gdy miał zaledwie kilka miesięcy zdiagnozowano u niego SMA typu 1 - rdzeniowy zanik mięśni. Na terapię genową, który daje szansę na zatrzymanie choroby, rodzice Michasia muszą uzbierać kwotę ponad 9,5 mln złotych.

Do licznych akcji które odbywają się na terenie powiatu ostrowskiego postanowili dołączyć policjanci i policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego. Zebranie nakrętek nie było trudne, a może pomóc chłopcu w walce z chorobą. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji każda złotówka ma znaczenie. Osoby, które zechciałyby włączyć się w pomoc Michasiowi mogą to zrobić wchodząc na stronę https://www.siepomaga.pl/michal-kontra-sma.

Autor: mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony