Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Tucholi ewakuowali mieszkańców płonącego budynku

Data publikacji 04.11.2020

Policjanci tucholskiej „patrolówki”, nie czekając na przybycie pozostałych służb, pomogli mieszkańcom opuścić płonący budynek. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Kilka dni temu (31.10.20) około 22:30 mundurowi z tucholskiej komendy w trakcie interwencji  zostali poinformowani o pożarze w jednym z lokali budynku wielorodzinnego na terenie miasta. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, okazało się, że źródło ognia oraz gęstego dymu znajduje w jednym z mieszkań. Informację o pożarze przekazali natychmiast dyżurnemu tucholskiej komendy, który powiadomił straż pożarną. Policjanci, nie czekając na przybycie pozostałych służb, zaczęli ewakuację zagrożonych mieszkańców. Ogień wraz z gęstym dymem coraz bardziej się rozprzestrzeniał. Policjanci pomogli opuścić swoje mieszkania blisko 25 lokatorom. Dzięki szybkiemu działaniu miejscowych stróżów prawa nikt z mieszkańców nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Wartość strat zarządca budynku wstępnie szacuje na kwotę nie mniejszą niż 80 tys. zł.

Policjanci, pod nadzorem miejscowej prokuratury, prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony