Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkuletni chłopiec wręczył policjantom namalowany przez siebie rysunek

Policjanci nierzadko spotykają się z podziękowaniami i z wyrazami uznania za codzienną służbę. Tym razem wrocławscy funkcjonariusze otrzymali je od 7-letniego uczestnika ruchu. Do mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podszedł kilkuletni chłopiec i wręczył im narysowany przez siebie obrazek.

Wrocławscy policjanci przez całą dobę dbają o porządek zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom miasta. Funkcjonariusze niosą pomoc obywatelom często docierając jako pierwsi na miejsce czy to zdarzenia drogowego, czy np. pożaru. Policjanci podczas podejmowanych czynności niejednokrotnie narażają swoje zdrowie, a czasami nawet życie, by pomóc drugiemu człowiekowi.

Wielokrotnie na ręce przełożonych trafiają podziękowania dla funkcjonariuszy za udzielenie pomocy, za szybką reakcję, za ludzkie podeście, za pomoc w dotarciu do szpitala, a czasami za uratowanie życia.

Często wyraz wdzięczności i sympatii kierowany jest do funkcjonariuszy przez dzieci. Do takiej sytuacji doszło na jednej z wrocławskich ulic, gdzie mundurowym z wydziału ruchu drogowego kilkuletni chłopiec wręczył własnoręcznie namalowany rysunek ilustrujący radiowóz. Malec podziękował za służbę.

Zawsze takie sytuacje cieszą i motywują do dalszej, jeszcze bardziej owocnej służby.

(KWP we Wrocławiu/ mw)

Powrót na górę strony