Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za podpalenie

Data publikacji 05.11.2020

Na wniosek śledczych i prokuratora rybnicki sąd tymczasowo aresztował 37-letniego mieszkańca Rybnika, który podpalił mieszkanie w kamienicy przy ulicy Wysokiej. Zanim mężczyzna stanął przed sądem, usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Do pożaru doszło w poniedziałek, 02.11.2020 r., w jednym z mieszkań przy ulicy Wysokiej w Rybniku. W sprawie zatrzymano 37-latka, który był podejrzany o podpalenie wynajmowanego mieszkania. Wczoraj, 04.11.2020 r., mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wysoce uprawdopodabnia winę podejrzanego.

Wczoraj prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na 3 miesiące, do czego sąd się przychylił. W tym czasie prokurator i śledczy będą prowadzili śledztwo, zbierali dalsze dowody oraz weryfikowali wyjaśnienia podejrzanego.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach/js)

  • Zatrzymany mężczyzna i umundurowany policjant.
  • Daktyloskopia.
  • Technik kryminalistyki podczas dokumentacji.
Powrót na górę strony