Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawdź bezpłatnie światła pojazdu

Data publikacji 06.11.2020

Trwa ogólnopolska kampania pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. 21 listopada 2020 roku, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, będzie można bezpłatnie sprawdzić światła pojazdu.

Na plakacie widać napis Twoje światła nasze bezpieczeństwo wpisane w okrąg. Poniżej napisy: Oświetlaj nie oślepiaj, sprawdzaj światła regularnie oraz rysunek - oślepiające światła samochodu. Na dole plakatu znajduje się szeroki pasek, na którego górnej części jest się napis: Bezpłatne sprawdzenie oświetlenia – adresy i terminy na stronach partnerów akcji. Pod napisem znajdują się logotypy  partnerów akcji.

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, prawidłowe działanie świateł pojazdu nabiera szczególnego znaczenia.

Sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych.

Wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części, albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

21 listopada 2020 roku, na wybranych stacjach diagnostycznych,kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł pojazdów.

Poniżej tesktu znajduje się wykaz stacji diagnostycznych biorących udział w kampanii.

Dodatkowo aplikacja Yanosik „doprowadzi” jej użytkowników do najbliższej stacji kontroli wspierającej kampanię.

Stacje można także zlokalizować na interaktywnej mapie ►

FirmaScreen Network S.A., na swoich ekranach LED rozlokowanych na terenie kraju, w tym dniu emitować będzie spot zachęcający do regularnego sprawdzania świateł pojazdu.

(BRD KGP)

Film Sprawdź bezpłatnie światła pojazdu

Pobierz plik Sprawdź bezpłatnie światła pojazdu (format mp4 - rozmiar 18 MB)

Powrót na górę strony