Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubartowscy policjanci włączyli się w pomoc dla podopiecznych hospicjum

Data publikacji 05.11.2020

Policjanci, pracownicy i emeryci lubartowskiej komendy jak co roku włączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek, które mają na celu pomoc potrzebującym. Nakrętki zostały przekazane dla Szkolnego Klubu Wolontariusza, działającego przy Zespole Szkół numer 2 w Lubartowie, który zbiera zakrętki, by wesprzeć podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci imieniem Małego Księcia.

Pomagać można na wiele sposobów. Policjanci po raz kolejny włączyli się do akcji wsparcia dzieci z Lubelskiego Hospicjum imieniem Małego Księcia w Lublinie. Zakrętki zostały zebrane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kocku, a także Posterunku Policji w Ostrowie Lubelskim, Kamionce i Michowie i pracowników cywilnych tych jednostek. Uzbierano około 60 kilogramów plastikowych zakrętek.

W akcji wzięli aktywny udział również policyjni emeryci, którzy równie chętnie przynosili zakrętki, aby wesprzeć podopiecznych hospicjum. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zebranych zakrętek przeznaczone będą na zakup sprzętu medycznego i żywienie dzieci przebywających na oddziale stacjonarnej opieki paliatywnej.

Policjanci przekazali do Szkolnego Klubu Wolontariusza zebrane zakrętki i zobowiązali się do kontynuowania współpracy.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony