Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie miał szacunku dla cudzej własności - usłyszał zarzuty

Data publikacji 06.11.2020

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ustalili dane mężczyzny, który strzelając z wiatrówki wybił szyby w jednej ze szkół średnich oraz sklepowe okno wystawowe. 20-latek odpowie także za zniszczenie elewacji budynku.

Dzierżoniowscy policjanci ustalili dane osoby, która trzykrotnie dopuściła się zniszczenia cudzej własności. 20-letni mężczyzna w sierpniu bieżącego roku rzucając kamieniami i jajkami uszkodził elewację budynku. Pokrzywdzona oszacowała swoją stratę na kwotę 5tys. złotych.

Ten sam młody chłopak z początkiem października br., strzelając z pistoletu na sprężone powietrze wybił szyby w jednym z dzierżoniowskich liceów. Gdyby tego było mało, 20-latek w ten sam sposób wybił szybę wystawową placówki handlowej.

Jak wynika z ustaleń, mężczyznapostanowił pozbyć się narzędzia popełnienia przestępstwa oddając wiatrówkę do lombardu w Bielawie.

Mężczyźnie przedstawiono trzy zarzuty, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a policjanci zabezpieczyli pistolet, którym się posługiwał.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony