Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na wieczną służbę odszedł nasz Kolega - nadkomisarz Robert Kotara

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 6 listopada 2020 po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz Kolega i Przyjaciel nadkomisarz Robert Kotara Komendant Komisariatu Policji Lądek-Zdrój. Miał 44 lata. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. Kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia, w imieniu swoim, kierownictwa i wszystkich policjantów oraz pracowników polskiej Policji składa Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski, policjanci i pracownicy garnizonu dolnośląskiego. Łączymy się z pogrążoną w bólu rodziną.

6 listopada 2020 roku w wieku 44 lat zmarł nasz Kolega, Przyjaciel, nadkom. Robert Kotara - Komendant Komisariatu Policji w Lądku-Zdroju. Robert w szeregi Policji wstąpił 29 grudnia 1997 roku. Pełnił służbę między innymi jako aplikant, a później policjant w Wydziale Prewencji KRP w Bystrzycy Kłodzkiej, następnie jako dzielnicowy Referatu Prewencji KP w Bystrzycy Kłodzkiej, od 1 grudnia 2018 roku był Zastępcą Komendanta KP w Bystrzycy Kłodzkiej, a od 1 listopada 2019 roku Komendantem Komisariatu Policji Lądek-Zdrój. Swoje obowiązki pełnił z ogromną rzetelnością i zaangażowaniem. Był bardzo otwarty na potrzeby ludzi.

W swoim przedwcześnie zakończonym życiu dał się poznać jako odpowiedzialny, profesjonalny i sumienny funkcjonariusz, a przede wszystkim jako honorowy i prawy człowiek. Na zawsze Robert w naszych sercach pozostanie ciepłym, uśmiechniętym, przyjacielskim, życzliwym i wspaniałym kolegą, a także znakomitym towarzyszem na służbie. W różnych sytuacjach można było na niego liczyć.

Robert odszedł od nas po długiej chorobie, na zawsze pozostawiając rodzinę i przyjaciół w rozpaczy, a nas wszystkich, którzy z nim pracowali, w głębokim żalu.

Komendant Główny Policji, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu oraz kierownictwo, policjanci i pracownicy dolnośląskiej Policji łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną, składając kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

(KWP we Wrocławiu / mk)

Powrót na górę strony