Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego grzybiarza

Data publikacji 08.11.2020

Blisko 60 funkcjonariuszy puławskiej komendy wspólnie ze strażakami i policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie poszukiwało w nocy 79-latka, który zaginął na grzybobraniu. Mężczyzna w sobotnie południe wyszedł do lasu i do wieczora nie wrócił. Do poszukiwań zaangażowano przewodnika z psem tropiącym a także policjantów z dronem. Przed północą akcja poszukiwawcza przyniosła szczęśliwy finał. Odnaleziony mężczyzna wrócił do domu cały i zdrowy.

Zgłoszenie o zaginięciu 79-latka policjanci z puławskiej komendy otrzymali wczoraj wieczorem (07.11.2020 r.) od rodziny mężczyzny. Z przekazanych informacji wynikało, że mieszkaniec gm. Żyrzyn około południa wyszedł do lasu na grzybobranie. Ponieważ zapadał zmrok, a starszy pan nie wracał, zaniepokojona rodzina poprosiła o pomoc mundurowych. Z informacji wynikało też, że mężczyzna nie miał ze sobą telefonu komórkowego.

Do działań poszukiwawczych ruszyli policjanci. Blisko 60 puławskich  funkcjonariuszy wspierało kilkunastu policjantów z Oddziału Prewencji w Lublinie, policyjni kontrterroryści wyposażeni w dron i kamerę termowizyjną, a także strażacy ochotnicy.

Mundurowi przeczesywali las, by jak najszybciej odszukać 79-latka. Na szczęście poszukiwania przyniosły efekt. Przed północą mężczyzna został odnaleziony. Był cały i zdrowy. Został przekazany pod opiekę rodzinie.

(KWP w Lublinie / mk)

Powrót na górę strony