Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwała sprzedając w sieci produkty, których nie posiadała

Data publikacji 12.11.2020

Kara ośmiu lat więzienia grozi 34-letniej mieszkance województwa wielkopolskiego, która oszukała łącznie 58 osób. Wśród poszkodowanych są mieszkańcy gminy Pakość w powiecie inowrocławskim, ale też z wielu innych zakątków kraju. Kupowali oni w sieci różnego rodzaju akcesoria ogrodowe, których nigdy nie otrzymali.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pakości, w powiecie inowrocławskim, we wtorek, 10.11.2020 r., zakończyli aktem oskarżenia obszerne postępowanie dotyczące kilkudziesięciu oszustw. W proceder przestępczy uwikłana jest kobieta, która w 2019 roku oferowała w sieci do sprzedaży różne towary. Wśród proponowanego asortymentu były baseny, trampoliny ogrodowe, grille i inne użytkowe rzeczy. Kupujący wpłacali na jej konto kwoty pieniędzy różnej wysokości i nie otrzymywali zamówionego towaru. Oszustka w ten sposób "obłowiła się" na ponad 15 tys. zł. Żadnemu z poszkodowanych nie oddała pieniędzy.

Po skrupulatnej pracy dochodzeniowej, zebraniu ogromnej ilości dokumentacji i jej analizie, możliwe było sformułowanie zarzutów dla kobiety. Została ona namierzona i zatrzymana w ubiegłym tygodniu, 04.11.2020 r., przez pakoskich policjantów w miejscu zamieszkania na terenie województwa wielkopolskiego. Usłyszała łącznie 58 zarzutów oszustw. 

Policjanci już zakończyli gromadzenie materiału dowodowego i sprawę przeciwko kobiecie zakończyli aktem oskarżenia. Teraz trafi ona do prokuratury i sądu. Oskarżonej grozi kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony