Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy oszustw metodą „na policjanta”

Data publikacji 13.11.2020

Podlascy policjanci zatrzymali w Warszawie 19, 21 i 22-latka podejrzanych o oszustwo metodą „na policjanta”. Mężczyźni od dwóch seniorek wyłudzili blisko 45 tysięcy złotych. 21 i 22-latek usłyszeli już dwa zarzuty oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, natomiast najmłodszy z mężczyzn zarzuty oszustwa oraz posiadania narkotyków. Decyzją sądu 21 i 22-latek trafili na 3 miesiące do aresztu.

W drugiej połowie września br. dwie białostoczanki straciły oszczędności swojego życia. Kobiety dały się oszukać metodą „na policjanta”. Sposób działania oszustów w obu przypadkach był podobny. Na telefon stacjonarny pokrzywdzonych dzwonił mężczyzna, który podając się za policjanta, twierdził, że pieniądze zgromadzone na koncie bankowym danej seniorki są zagrożone. Rozmówca dodawał, że śledczy rozpracowują grupę przestępczą, w którą zamieszana jest kasjerka z banku. Niestety, 60 i 69-latka uwierzyły w historię oszustów. W efekcie każda z nich straciła oszczędności swojego życia. Łączna kwota, jaką oszuści wyłudzili od białostoczanek, to blisko 45 tysięcy złotych.

Podlascy kryminalni ustalili tożsamość podejrzanych i ich miejsca pobytu. Zatrzymanie mężczyzn było już tylko kwestią czasu. Funkcjonariusze zatrzymali szajkę podejrzanych w miniony poniedziałek, 09.11.2020 r., na terenie województwa mazowieckiego. Cała trójka wpadła w ręce kryminalnych w swoich mieszkaniach. Policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni w procederze oszustwa pełnili funkcję "odbieraków", czyli tych, którym pokrzywdzeni bezpośrednio przekazywali pieniądze. Mundurowi w mieszkaniu najmłodszego z mężczyzn, znaleźli blisko 70 gramów marihuany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim zatrzymanym zarzutów. Starsi usłyszeli zarzuty oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, najmłodszemu przedstawiono zarzuty oszustwa oraz posiadania narkotyków. Decyzją sądu 21 i 22-latek trafili na 3 miesiące do aresztu.

Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają dalszych zatrzymań. 

(KWP w Białymstoku / kp)

  • Policjanci trzymają zatrzymanego
  • Policjanci trzymają zatrzymanego
  • Policjanci trzymają zatrzymanego
  • policjant zdejmuję odciski palców zatrzymanemu
  • zabezpieczona marihuana
  • Policjant trzyma zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.9 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony