Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o oszustwo i fałszowanie recept

Data publikacji 31.05.2006

Wrocławscy policjanci zatrzymali 28-letnią kobietę, mieszkankę Dzierżoniowa podejrzewaną o wyłudzenia leków przy użyciu fałszywych recept.

Kobieta została zatrzymana przez policjantów na terenie Dworca Głównego PKP we Wrocławiu, chwilę po wyjściu z apteki, gdzie realizowała fałszywą receptę. W sprawie tej zatrzymano jeszcze dwóch mężczyzn również 28-latków, mieszkańców Dzierżoniowa. Od około dwóch lat zatrzymani zajmowali się tym procederem.

Posługując się podrobionymi przez siebie receptami, w ilości nie mniejszej niż 2.500 sztuk wyłudzili z aptek we Wrocławiu, Oleśnicy, Wałbrzychu, Oławie, Świdnicy i Kłodzku kilka tysięcy sztuk środków farmakologicznych, leków przeciwbólowych i psychotropowych o wartości nie mniejszej niż 237.000 zł. W mieszkaniu jednej z zatrzymanych osób policjanci znaleźli płyty CD zwierające wzorce recept, 16 pieczątek lekarskich oraz kilkadziesiąt przygotowanych druków recept in-blanco.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw - oszustwa i fałszowania dokumentów, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. Wobec podejrzanych, kobiety i jednego z mężczyzn Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Natomiast wobec drugiego z mężczyzn zastosowano dozór policji.

Powrót na górę strony