Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał kupić koparko - ładowarkę przez Internet. Stracił ponad 50 tys. zł

Data publikacji 16.11.2020

Policjanci apelują o ostrożność podczas internetowych zakupów. Mieszkaniec powiatu ryckiego wypatrzył na portalu ogłoszeniowym koparko-ładowarkę. Chcąc ją zakupić, przelał ponad 50 tysięcy złotych konto sprzedawcy. Jak się okazało, ten nie wywiązał się z umowy i towar nie dotarł do klienta. Teraz sprawę wyjaśniają ryccy policjanci.

W sobotę, 14.11.2020 r. do ryckiej komendy zgłosił się 44-letni mieszkaniec powiatu, który powiadomił, że został najprawdopodobniej oszukany. Pokrzywdzony zeznał, że  w połowie października br. na jednym z portali internetowych znalazł ogłoszenie z ofertą sprzedaży koparko- ładowarki znanej marki w atrakcyjnej cenie.

Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym zdecydował się na jej zakup. Warunkiem realizacji zamówienia był wpłata 51 tys. złotych na wskazane przez sprzedającego konto. 44-latek wywiązał się z umowy i przelał pieniądze, jednak maszyny nie otrzymał. Nie powiodły się również wielokrotne próby nawiązania kontaktu telefonicznego ze sprzedającym.

Teraz sprawę wyjaśniają ryccy policjanci i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony