Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgorzeleccy policjanci uratowali młodą kobietę próbującą odebrać sobie życie

Data publikacji 16.11.2020

Zgorzeleccy policjanci dzięki szybkiej reakcji i opanowaniu uratowali kobietę, która próbowała odebrać sobie życie skacząc z dachu jednego z budynków na terenie miasta. Policjanci podjęli dialog z kobietą i wykorzystując moment nieuwagi, uniemożliwili jej dalsze działania. Ostatecznie młoda mieszkanka powiatu zgorzeleckiego została przekazana w ręce medyków.

Dyżurny ze zgorzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która z psem na rękach znajdowała się na dachu budynku na jednym z osiedli w Zgorzelcu i prawdopodobnie chciała  z niego skoczyć. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci oraz funkcjonariusze Straży Pożarnej.

Mundurowi od razu przystąpili do działania, bo wiedzieli, że od ich reakcji może zależeć ludzkie życie. Funkcjonariusze podjęli dialog z kobietą, która grożąc skokiem, zabroniła do siebie podchodzić. Wiedzieli, że muszą działać ostrożnie, jednak wykorzystując moment nieuwagi desperatki uniemożliwili jej dalsze działania.

Przy pomocy sprzętu oferowanego przez strażaków kobieta razem z psem bezpiecznie została sprowadzona na dół. Policjanci udzielili 25-lace niezbędnej pomocy i otoczyli opieką do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Profesjonalizm i determinacja policjantów uratowały życie młodej kobiety. Funkcjonariusze wykazali się w tak trudnej sytuacji opanowaniem i skutecznym działaniem. Dzięki fachowemu podejściu do niezwykle trudnej interwencji zostało uratowane ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony