Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapobiegli tragedii

Data publikacji 17.11.2020

Bialscy policjanci wspólnie ze świadkami zdarzenia uratowali życie 52-latce, która chciała targnąć się na własne życie. Wcześniej kobieta poinformowała swoich bliskich, że znajduje się w rejonie rzeki, jednak na widok nadjeżdżającego samochodu wskoczyła do wody. Mundurowi dotarli na czas i pomogli wyciągnąć na brzeg wyziębniętą i zmęczoną kobietę. 52-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

W minioną sobotę przed godziną 16.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał informację o 52-letniej mieszkance miasta, która chce targnąć się na swoje życie. Z relacji bliskich kobiety wynikało, że znajduje się ona w rejonie rzeki Krzna. Po otrzymaniu informacji funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania 52-latki sprawdzając miejsca, gdzie może przebywać. Również bliscy kobiety szukali jej na własną rękę. W pewnym momencie przekazali służbom informację, że kobieta może przebywać w miejscowości Woskrzenice Duże.

Gdy mundurowi chwilę później dojechali na miejsce okazało się, że bliscy zauważyli zaparkowane auto 52-latki, ta jednak na widok jadącego auta wskoczyła do wody. Świadkowie natychmiast ruszyli jej z pomocą. Podtrzymywali kobietę do czasu przyjazdu patrolu policji. Jednak wyczerpane osoby nie dały rady samodzielnie wydostać jej z rzeki. Były wyziębione i wyczerpane podtrzymywaniem 52-latki.

Funkcjonariusze pomogli wydostać się z wody zarówno 52-latce, jak też osobom udzielającym jej pomocy. Na miejsce dotarli również strażacy oraz załoga karetki pogotowia. 52-latka została przekazana pod opiekę medykom.  Kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony