Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prędkość przyczyną śmiertelnego potrącenia na przejściu

Data publikacji 17.11.2020

Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na ulicy Sznajdera w Będzinie. Jak dotychczas ustalono, przechodząca przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych 51-letnia mieszkanka miasta, została potrącona przez nadjeżdżające bmw. W następstwie odniesionych obrażeń piesza zmarła. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną potrącenia była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się 36-letni kierowca auta.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj (16.11.2020 r.) około godziny 20.00, na oznakowanym przejściu dla pieszych, przy ul. Sznajdera na będzińskim osiedlu Syberka. 51-letnia mieszkanka miasta przechodząc przez ulicę została potrącona przez nadjeżdżające bmw. Piesza w następstwie obrażeń odniesionych w trakcie wypadku poniosła śmierć na miejscu. Wiadomo już, że siedzący za kierownicą osobowego auta 36-letni mieszkaniec Będzina w chwili zdarzenia był trzeźwy. Będzińscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują na nadmierną prędkość jazdy, jako czynnika mającego istotny wpływ na skutki tego zdarzenia.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość jazdy w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

(KWP w Katowicach / kp)

  • Miejsce śmiertelnego potrącnenia - widok na przejśice dla pieszych ze stojącym obok radiowozem policyjnym
  • Miejsce śmiertelnego potrącnenia - widok na przejśice dla pieszych ze stojącym obok radiowozem policyjnym
  • miejsce śmiertelnego potącenia pieszego, na pierwzym planie samochód sprawcy zdarzenia
Powrót na górę strony