Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uważajmy na fałszywych pracowników wodociągów - próbują oszukać seniorów!

Data publikacji 18.11.2020

„Dzień dobry! Jesteśmy z wodociągów. Jest awaria, musimy pilnie zamknąć u Pani wodę.” Między innymi pod takim pretekstem oszuści próbują dostać się do mieszkania seniorów. W czasie gdy jedna osoba prowadzi właściciela do łazienki, druga okrada mieszkanie. Ostrzegamy seniorów, aby uważali kogo wpuszczają do mieszkania. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń jak najszybciej należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Pod pretekstem awarii wodociągów, do jednego z mieszkań w Świebodzinie, weszła grupa oszustów – dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Kiedy mężczyźni wspólnie z właścicielką mieszkania „naprawiali” awarię w łazience, kobieta okradała mieszkanie. Poszkodowana zorientowała się jednak, że dzieje się coś podejrzanego. Wyszła z łazienki mimo zasłaniania przejścia przez rosłego mężczyznę i zobaczyła jak kobieta kradnie jej biżuterię. Właścicielce udało się odebrać część swoich przedmiotów, jednak sporo z nich padło łupem oszustów, którzy zdołali uciec. Szczęśliwie, poszkodowanej nie stała się krzywda. Policja pracuje nad ustaleniem tożsamości sprawców zdarzenia.

Aby nie stać się ofiarą oszustów, pamiętajmy o kilku zasadach:

  • Przed wpuszczeniem do mieszkania przedstawicieli administracji, wodociągów czy innych usługodawców, należy zweryfikować ich dane. Warto zadzwonić do firmy, którą mają reprezentować i zapytać czy taka osoba rzeczywiście pracuje oraz czy takie działania są prowadzone;
  • Jeśli jesteśmy sami i czujemy się niepewnie można zadzwonić po bliską osobę lub poprosić o pomoc zaufanego sąsiada;
  • Stale obserwujmy zachowanie osób, które znajdują się w naszym mieszkaniu;
  • Jeśli mamy podejrzenie co do uczciwości osób, poczucie, że możemy być oszukiwani lub paść ofiarą przestępstwa jak najszybciej poinformujmy Policje. Czas ma w tym odgrywa bardzo ważną rolę.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony