Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg ulicami Myślenic

Data publikacji 18.11.2020

Policjanci z myślenickiej grupy Speed zatrzymali 21-letniego kierującego mitsubishi, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych i przejeździe rowerowym. Kierujący nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy i zaczął uciekać.

W niedzielę,15 listopada br., myśleniccy policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnili służbę w ramach grupy Speed. Podczas kontroli ruchu drogowego na myślenickim Zarabiu zauważyli kierowcę, który nie zważając na przechodniów i rowerzystów oraz nie stosując się do znaków, brawurowo wyprzedził na przejściu dla pieszych i moście dwa inne samochody osobowe. Kierowca mitsubishi pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać do kontroli i widząc jadący za nim radiowóz, cały czas przyspieszał. Jadąc ulicami Piłsudskiego i Mickiewicza w terenie zabudowanym na liczniku miał ponad 100 km/h. 21-letni mieszkaniec gminy Myślenice szybko zorientował się, że nawet tuningowanym lancerem nie umknie grupie Speed. Nie widząc już szans na ucieczkę, zatrzymał się i wysiadł z samochodu.

Kierowca był trzeźwy. Kontrola wykazała brak obowiązkowego wyposażenia w samochodzie i oklejone czarną folią tylne lampy. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny oraz z powodu rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego, również prawo jazdy.

Młody kierowca nie zatrzymując się do kontroli, popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Za popełnione czyny, w tym liczne wykroczenia odpowie przed sądem.

Film znajdujący się poniżej odzwierciedla treści zawarte w artykule.

(KWP w Krakowie/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.61 MB)

Powrót na górę strony