Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukała "na wypadek" - została zatrzymana

Data publikacji 18.11.2020

Podlascy policjanci zatrzymali w Warszawie 20-latkę podejrzaną o oszustwo. Kobieta, podając się za „mecenaskę”, wyłudziła od seniorki 65 tysięcy złotych. 20-latka usłyszała zarzut oszustwa. Decyzją sądu trafiła na 3 miesiące do aresztu.

W połowie października białostoczanka straciła oszczędności swojego życia. Seniorka dała się oszukać metodą „na wypadek”. Na telefon stacjonarny pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, który podając się za syna seniorki, oznajmił, że potrącił na przejściu dla pieszych ciężarną kobietę. Dodał, że może uniknąć kary więzienia, ale potrzebuje pieniędzy. Chwilę później do rozmowy włączył się "policjant", który potwierdził wersję rzekomego syna seniorki. Niestety mieszkanka Białegostoku uwierzyła w historię oszustów i instruowana przez nich przekazała pieniądze fałszywej mecenas. W efekcie straciła 65 tysięcy złotych.

Dzięki wnikliwej pracy podlaskich kryminalnych, do zatrzymania "mecenas" doszło w niedzielę w jednym z warszawskich hoteli. 20-latka w procederze oszustwa pełniła funkcję „odbieraka”, czyli osoby, której pokrzywdzona bezpośrednio przekazała pieniądze. Warszawianka usłyszała zarzut oszustwa. Decyzją sądu trafiła na 3 miesiące do aresztu.

(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony