Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dla bezpieczeństwa policjantów i pracowników Policji

Data publikacji 18.11.2020

Dwa urządzenia do fumigacyjnej dezynfekcji pomieszczeń plazmowanym nadtlenkiem wodoru przekazali przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu na ręce nadinsp. Michała Ledziona, Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. Urządzenia trafią do KMP w Radomiu oraz SPPP w Radomiu.

Automatyczna fumigacja powierzchni i powietrza suchą mgłą jest zalecana przez Ministerstwo Zdrowia jako metoda likwidacji wirusów, bakterii, grzybów. Urządzenia, które dzisiaj trafiły do KWP zs. w Radomiu, do fumigacyjnej dezynfekcji pomieszczeń plazmowanym nadtlenkiem wodoru pozwalają na przyspieszenie i ułatwienie pracy związanej z dezynfekcją pomieszczeń oraz radiowozów, eliminując przy tym ryzyko zakażenia policjantów oraz pracowników Policji. Sucha mgła, którą wytwarza urządzenie, wnika wszędzie, nawet w trudno dostępne, nieosiągalne w procesie tradycyjnej dezynfekcji miejsca.

Dwa takie urządzenia, wraz ze specjalnym płynem do dezynfekcji o łącznej wartości ponad 36 tys. zł, na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michała Ledziona przekazali dzisiaj Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu mł. insp. Dariusz Brzezicki i Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego asp. Tomasz Łabys. W płynach, których używa się do dezynfekcji, zawarty jest nadtlenek wodoru stabilizowany srebrem, który zabija wirusa covid 19.

Środki na urządzenia pochodzą z funduszu prewencyjnego PZU. Urządzenia trafią do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu. Kolejne urządzenia, które zakupi Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu trafią do innych jednostek garnizonu mazowieckiego.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony