Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Jesteśmy dla Was"

Data publikacji 19.11.2020

Do tyskiej jednostki wpłynęła anonimowa korespondencja przedstawiająca duże, czerwone serce z napisem „Potrzebujemy Was”. Charakter pisma i rysunek sugerują, że autorem pracy jest dziecko. Pamiętajmy, że policjantów możemy prosić o każdą pomoc. Wszystkie potrzeby, które wykraczają poza kompetencje mundurowych, niezwłocznie przekazywane są odpowiednim instytucjom, które zajmą się ich realizacją. Mając na uwadze, że tylko minionej doby policjanci w kraju przeprowadzili ponad 16 tysięcy interwencji, trudno nie zgodzić się z młodym autorem korespondencji.

Policjanci od zawsze służą i pomagają. Nie sposób wymienić wszystkich spraw, którymi zajmują się mundurowi. Od zatrzymań przestępców na gorącym uczynku, obsługę zdarzeń drogowych, czy kryminalnych, aż po ratowanie życia. To, że jesteśmy potrzebni jeszcze bardziej, niewątpliwie mobilizuje do działania. Policjanci reagują na każdą interwencję oraz zgłaszany problem ze strony mieszkańców, a formy kontaktu z nimi są różne.

Osoba potrzebująca pomocy może telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonu, do którego telefon znajduje na stronie internetowej komendy. Swojego dzielnicowego oraz numer kontaktowy do niego można również ustalić poprzez aplikację "Moja Komenda." Dzielnicowy, po otrzymaniu informacji od osoby potrzebującej pomocy może uruchomić procedurę, współpracując z odpowiednimi instytucjami.

Zachęcamy również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest wartościowym źródłem wymiany informacji o stanie bezpieczeństwa między policją i mieszkańcami. Mapa jest dostępna w całym kraju i każdy może podzielić się z policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył.

W sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu należy bezpośrednio dzwonić na numer alarmowy 112.

(KWP w Katowicach/js)

Powrót na górę strony