Chciał sam wymierzyć sprawiedliwość - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał sam wymierzyć sprawiedliwość

Data publikacji 27.04.2008

Włoszczowscy policjanci zatrzymali 66 – letniego mieszkańca gminy Krasocin. Mężczyzna na korytarzu budynku sądowego zaatakował 56 – letniego mieszkańca Katowic, który pozwał go do sądu. Najpierw potraktował go gazem, a potem obuchem siekiery uderzył go w głowę.

Ta niecodzienna policyjna interwencja rozegrała się na korytarzu włoszczowskiego Sądu. Z ustaleń Policji wynika, że 66-letni mieszkaniec gminy Krasocin, w obecności osób oczekujących na rozprawy sądowe, podszedł do o dziesięć lat młodszego mężczyzny i zaatakował go. Najpierw potraktował go gazem łzawiącym poczym wyjął siekierkę z torby i uderzył go w głowę. Całe zdarzenie zauważyli przebywający w sądzie włoszczowscy policjanci, którzy jako świadkowie oczekiwali na rozpoczęcie sprawy karnej. Ich natychmiastowa reakcja zapobiegła tragedii. Obezwładnili napastnika, który jak się później okazało oprócz gazu łzawiącego i siekierki miał jeszcze w torbie 500 gramowy młotek.

Pierwsze ustalenia Policji wskazują na to, że podłożem tego ataku są sprawy majątkowe rozgrywane pomiędzy mężczyznami już na etapie sądowym. Zaatakowany mężczyzna trafił do kieleckiego szpitala. Agresywny 66 – latek zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja