Ksiądz na drodze - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ksiądz na drodze

Data publikacji 27.04.2008

Policjanci ruchu drogowego z Łowicza, którzy na co dzień pracują na drogach miasta i okolic, zaprosili 25 kwietnia 2008 r. do współpracy księdza - kapłana z parafii Świętego Ducha w Łowiczu. Duchowny wspólnie z policjantami zatrzymywał kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Kierowcy byli bardzo zdziwieni kiedy zamiast pouczeń ze strony policjantów wysłuchali kazania od kapłana na temat odpowiedzialności na drodze za siebie i bliźniego, o tym, że ich wykroczenie jest także wykroczeniem przeciw przykazaniu miłości do drugiego człowieka. Ksiądz zwracał uwagę kierowcom, aby jechali wolniej, bardziej skupieni i przestrzegali przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nietypowy patrol zatrzymał w sumie 12 pojazdów, 9 kierowców otrzymało mandaty na łączną sumę 1600 zł. Rekordzista otrzymał mandat w wysokości 300 zł i 8 punktów karnych. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 48 km/h. Pozostali kierowcy zostali pouczeni.

W trakcie całej akcji "Prędkość" zorganizowanej w tym dniu policjanci zatrzymali i wylegitymowali 81 kierowców, a 44 ukarano mandatami.

Powrót na górę strony
Polska Policja