Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował policjanta

Data publikacji 27.04.2008

Listę osób dozorowanych podpisywał będzie 19-latek, który przed jednym ze sklepów w centrum miasta zaatakował policjanta po tym jak ten w jednym ze sklepów zwrócił uwagę na wulgarne zachowanie jego i towarzyszących mu kolegów. Sprawcę ujęła ochrona sklepu. Jak się okazało Dariusz K.był pijany. Teraz przed sądem odpowie za uszkodzenie ciała.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy. Policjant, w czasie wolnym od służby, robił zakupy w sklepie spożywczym. Gdy stanął przy kasie zauważył grupkę młodych mężczyzn, którzy w sposób wulgarny i lekceważący, odnosili się do ekspedientki. Młodzieńcy chcieli kupić piwo. Kobieta poprosiła o okazanie dowodów osobistych. Policjant zwrócił im uwagę i polecił aby się uspokoili. Okazał przy tym legitymację służbową. Po wyjściu ze sklepu został zaatakowany przez jednego z mężczyzn. Dariusz K. bez zastanowienia zadał cios butelką w głowę, rozcinając policzek, na długości 10 cm oraz powodując zranienia głowy i szyi.

Napastnika ujęła ochrona sklepu. Wezwano pogotowie i patrol policji. Jak się okazało Dariusz K. był pijany. Wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie wskazał prawie 2 promile. Chłopak noc spędził w policyjnym areszcie.

Dariusz K. ma 19 lat. Mieszka w Koszalinie. Przed sądem odpowie za uszkodzenie ciała. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Koszalinie 19-latek podpisywał będzie listę osób dozorowanych.
Powrót na górę strony