Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny podpalacz w powiecie chrzanowskim zatrzymany

Data publikacji 20.11.2020

Chrzanowscy oraz trzebińscy policjanci ustalili i zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne podpalenia m.in. stodół i pustostanów, a także nieużytków rolnych w gminie Trzebinia. Straty spowodowane jego przestępczym działaniem sięgają prawie 150 tys. złotych.

Trzebińska Policja 9 lipca br. około godziny 3.00 nad ranem została powiadomiona o palącej się stodole w miejscowości Dulowa. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie gospodarcze, a także znajdujący się w nim: samochód marki Peugeot, ciągnik rolniczy, kosiarka, wózek widłowy i elektronarzędzia. Niespełna miesiąc później tj. 5 sierpnia, około godziny 1.00 w nocy doszczętnie spłonęła stodoła w miejscowości Płoki. Tydzień później spaleniu uległ niezamieszkały dom w Karniowicach. W międzyczasie trzebińscy policjanci odnotowali kilkanaście podpaleń łąk.

W każdym przypadku na miejscu zdarzenia obecny był biegły do spraw pożarnictwa oraz policjanci z Komisariatu Policji w Trzebini, gdzie przeprowadzali oględziny i zabezpieczali ślady. Od samego początku policjanci wiązali ze sobą  wszystkie te pożary, podejrzewając,  że stoi za nimi ten sam sprawca. Analiza zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła trzebińskim i chrzanowskim  kryminalnym wytypować podpalacza. 
17 listopada br. doszło do zatrzymania 20-letniego mieszkańca gminy Trzebinia. Jeszcze tego samego dnia młody mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do niektórych podpaleń budynków i łąk. Za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony